1 Říj

Antošová a Koblasa vítězi Evropského poháru na Strahově!

Čeští reprezentanti Kateřina Antošová a Ivo Koblasa dokázali zvítězit ve svých kategoriích ve finálovém závodě Evropského poháru handicapovaných cyklistů v Praze na Strahově.

Pečlivě připravené závody v nádherném podzimním počasí byly tradičně silně obsazené nejenom evropskými reprezentacemi a kluby, což nejlépe přibližuje účast čtyř úřadujících mistrů světa jednotlivých kategorií handicapovaných cyklistů.

Výborné výsledky českých reprezentantů potvrdil druhým místem handbiker Patrik Jahoda a zkušený Michal Stark, který si stále drží obdivuhodnou kondici.

Třetí místo pak v silně obsazené kategorii MH3 vybojoval Tomáš Mošnička a v kategorii C5 si pro životní úspěch v podobě bronzové medaile dojel Tomáš Mastík.

Nedělní časovka byla pro české závodníky důležitá nejenom z pohledu celkových výsledků finálového závodu Evropského poháru, ale rozhodovala také o nových Mistrech České republiky handbike pro rok 2018, kteří získali prestižní trikoty republikových mistrů.

Pražský závod Evropského poháru UCI C1 byl důležitý i z pohledu boje jednotlivých zemí o účastnické kvóty na paralympijské hry Tokio 2020, o čemž svědčila i hojná účast zahraničních výprav včetně jejich obsazení a počtu závodníků v týmech. Německo vyslalo do Prahy 16 závodníků a v jejich řadách byli i tři Mistři světa – Senska, Teuber, Wetter, holandská výprava čítala 14 závodníků včetně Mistryně světa Koedood. Slovensko, Rakousko, Polsko, Itálie, Švýcarsko, Irsko i Dánsko mělo v Praze početné pole svých závodníků, protože nechtějí podcenit kvalifikaci do Tokia. O to paradoxnější je potom neúčast českých závodníků ze svazu Spastic Handicap, odkud nedorazil nebo nebyl vyslán do Prahy ani jeden cyklista. O důvodech, co je k tomu vedlo, můžeme pouze spekulovat.

V roce 2019 by se v Praze měl konat jubilejní 10. ročník této mezinárodní cyklistické akce. Přejme si, aby se vydařila stejně jako letos, a závodníci odjížděli z Prahy opět spokojení.